Bezpieczne wakacje

Bezpieczny uczeń. Jak unikać zagrożeń.

Wakacje każdemu kojarzą się ze słońcem i ciepłą wspaniałą wodą. To czas, który możemy wykorzystać na wypoczynek, przemyślenia i wspaniałą przygodę. Przez cały rok szkolny siedzimy nad książkami i zeszytami, przyswajamy jak największą ilość wiedzy. A gdy kończy się rok szkolny i otrzymujemy świadectwo, zaczyna się zasłużony wypoczynek. Każdy ma jakieś swoje plany jak miło i przyjemnie spędzić te dwa miesiące lata. Ale pamiętajmy  o bezpieczeństwie podczas tego odpoczynku. Wakacje to dla młodzieży czas relaksu i swobody. Okres kiedy młodzi ludzie mają więcej czasu tylko dla siebie. I to właśnie wtedy są najbardziej podatni na kontakt z  niebezpieczeństwami świata doczesnego.

Poznaj i stosuj się do poniższych zasad:

  1. Okres wakacji to czas wyjazdów w różne zakątki świata . Wakacje umożliwiają zawieranie nowych znajomości sprzyjających często przypadkowym kontaktom seksualnym, które zwiększają ryzyko zakażenia wirusem VIH, HPV i chorobom wenerycznym .
  2. Wszelkie używki takie jak: alkohol, narkotyki i coraz bardziej popularne dopalacze prowadzą do zagrożenia zdrowia a nawet życia, ponadto mogą sprawić, że staniesz się ofiarą lub sprawcą aktów przemocy.
  3. Zawsze i wszędzie pilnuj swoich napojów. Przypadki dosypywania i dolewania różnych specyfików są coraz częstsze. Po takich substancjach łatwo możesz stracić samokontrolę.
  4. Prowadź i propaguj zdrowy styl życia. Odżywiaj się racjonalnie, bądź aktywny ruchowo, dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych.
  5. Zachowaj umiar w przebywaniu na słońcu – nos nakrycie głowy , okulary przeciwsłoneczne, stosuj kremy z filtrami ochronnymi.
  6. Noś odpowiednią  odzież w lesie chroniącą przed kleszczami.
  7. Przebywając na wakacjach kieruj się zdrowym rozsądkiem.  🙂

Więcej informacji znajdziesz na stronach internetowych: