Rogalowe Muzeum w Poznaniu – warsztaty młodzieży z ZSE…

Dnia 19 stycznia 2017r. klasy IIa i IIż wraz z opiekunami (p. H.Pińska, p. M.Ochocka, p. A.Gmachowska) uczestniczyły w wycieczce do Poznania. Uczniowie klasy IIż o profilu „Technik żywienia i usług gastronomicznych” zwiedzali Rogalowe Muzeum, które jest  żywym centrum poznańskich tradycji.

W pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz i koziołki, młodzież wysłuchała legendy związanej z rogalami świętomarcińskimi i poznała tajniki ich wypieku,  a także miała przyjemność wysłuchania gwary poznańskiej. Jednocześnie nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych tj. w pokazie wypieku Rogali Świętomarcińskich, a także  zwiedzali Stary Browar- miejsce, gdzie życie spotyka się ze sztuką.

Z kolei uczniowie klasy IIa, w ramach projektu „Klasa Akademicka”, wzięli udział w zajęciach na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała wykładu na temat podstaw marketingu i budowania marki oraz z ogromnym zaangażowaniem pracowała w grupach i wykonywała powierzone jej zadania.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Dla zainteresowanych gwarą poznańską zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Muzeum Rogala:

Zdradzymy wóm szyskie knyfy (znaczy sie tajymne sposoby pieczynio, nie). A jag bydymy tetrać te rogale, to bydymy tyż wos uczyć godać po naszymu i łopowiymy Wóm szczype ło historii Poznanio. A szysko to bydzie wew taki pinkny renesansowy kaminicy wizawis ratusza. A nojważniejsze, że so bydziecie mogli spucnóńć rychtycznygó rogola, nie! No!? To dzieście sóm? Czekómy, tej!