Logistycy to super matematycy

31 stycznia 2019 r. rozegrana została I runda Przedmiotowej Ligi Matematycznej w ramach projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2020”.
Organizatorem turnieju jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. W rozgrywkach matematycznych w systemie wideokonferencyjnym uczestniczą 24 szkoły województwa wielkopolskiego.
Ligę Matematyczną w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupcy reprezentuje drużyna z klasy IVL w składzie: Klaudia Działak, Julia Majewska, Wiktoria Nowak, Wojciech Marszałkowski, Kamil Mikołajczyk, Dawid Olszewski pod opieką p. Arlety Herudzińskiej.
Miło nam poinformować, że w I rundzie Ligi Matematycznej uczniowie ZSE w Słupcy: Klaudia Działak, Wojciech Marszałkowski, Kamil Mikołajczyk zajęli III miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.
Poziom rozgrywek matematycznych był wysoki. Zadania dotyczyły zagadnień z zakresu logiki, rachunku zbiorów i teorii liczb. Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami matematycznymi z zakresu rozszerzonego. Niektóre pytania z logiki i teorii mnogości dotyczyły również zagadnień na poziomie szkół wyższych.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach!