Wycieczka do TVP Poznań oraz drukarni…

W dniu 25 lutego 2019 odbyła się wycieczka przedmiotowa do Poznania w ramach kształcenia zawodowego dla uczniów technikum organizacji reklamy z klas IIId/r oraz IIb.

Najpierw uczniowie zwiedzili siedzibę Telewizji Poznań, gdzie mogli zaznajomić się z pracą profesjonalnego ośrodka telewizyjnego od strony technicznej (zbieranie informacji, redagowanie, nagrywanie i obróbka programów informacyjnych oraz prognozy pogody). Młodzież miała okazję wejść do głównej reżyserki, studia nagrań oraz archiwum, które nadal jest w procesie digitalizacji. Na  koniec każdy z uczestników mógł wcielić się w rolę prezentera pogody.

Następnie cała grupa udała się do drukarni: „Druk Poznań”, w której poznaliśmy praktyczne zastosowanie drukarek UV oraz solwentowych. Omówione zostały wszelkie materiały mające zastosowanie w reklamie, m.in.: folia OWV, adhezyjna, magnetyczna, podłogowa, monomeryczna, polimerowa oraz stadur , dibond, plexi, mdf, pcw, pianka kappa, płótno Canvas.

Bardzo dziękujemy Pani Alinie Raczkowskiej za zorganizowanie wycieczki oraz właścicielom drukarni „Druk Poznań” za miłe przyjęcie i upominki dla uczniów.