Nagrody w konkursie STOP MOWIE NIENAWIŚCI – warsztaty graficzne i filmowe

24 kwietnia br. odbył się finał Konkursu Powiatowego ph. Stop mowie nienawiści– konkursu na plakat i spot informacyjno-edukacyjny. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców wśród uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W składzie komisji znaleźli się m.in. Liwiusz Rosołowski – właściciel firmy zajmującej się usługami foto-video oraz Artur Robak – właściciel firmy reklamowo-graficznej. Wymienieni jurorzy ufundowali nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie, były to warsztaty filmowe i warsztaty graficzne.

Warsztaty filmowe odbyły się w połowie czerwca.Podczas zajęć młodzież miała szansę zdobyć wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Uczniowie zgłębili tajniki prawidłowego kadrowania i montażu, pracując na profesjonalnym sprzęcie takim jak: Glidecam, Sliders czy Lumix. W warsztatach uczestniczyła młodzież zwycięskich zespołów ze Szkoły Podstawowej w Drążnej i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie. W przyszłym roku szkolnym spoty będą prezentowane w szkołach na lekcjach wychowawczych.

Warsztaty graficzne odbyły się w pracowni GrafArtu. Pan Artur Robak wydrukował zwycięskie plakaty, które są rezultatem wspólnej pracy autorek plakatów i grafika. W warsztatach uczestniczyły laureatki konkursu na plakat Aleksandra Adamczewska (SP1 Słupca) i Martyna Wróblewska (ZSE Słupca). Aby ta ważna i potrzebna akcja miała swój jeszcze szerszy wydźwięk, po wakacjach, w szkołach na terenie powiatu słupeckiego zwycięskie plakaty będą promować akcję STOP MOWIE NIENAWIŚCI.