Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Tym razem rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Ekonomiku przebiegało w dwóch odsłonach.
W pierwszej, z dyrekcją, gronem pedagogicznym i gośćmi spotkali się uczniowie klas starszych. Podczas spotkania w sali gimnastycznej p. dyrektor Karolina Rakowicz zaprezentowała zebranym plany na rok szkolny 2019/2020. Nie zabrakło też nagród i podziękowań. Obecny na inauguracji roku starosta powiatu słupeckiego p. Jacek Bartkowiak wręczył Adamowi Krychowi z klasy 4a nagrodę za osiągnięcia na polu artystycznym a Julii Barciszewskiej i Paulinie Wolniewicz wyróżnienia odpowiednio za działalność społeczną oraz osiągnięcia naukowe. Po sierpniowej klasyfikacji do grona Złotej Klasy dołączyły uczennice: Magdalena Kołodziejczak, Nadia Kaźmierczak z klasy 3b oraz Paulina Czapska i Aleksandra Leśniowska z klasy 4d/ż. Podziękowania w formie dyplomów otrzymali tez uczniowie , którzy realizowali projekt „Młodzi głosują”. Gościom, dyrekcji, gronu pedagogicznemu, pracownikom i wszystkim uczniom życzenia „dobrego nowego roku szkolnego” złożyła Patrycja Woźniak- z-ca przewodniczącego samorządu uczniowskiego.
Godzinę później grono pedagogiczne spotkało się z uczniami sześciu klas pierwszych. Gośćmi spotkania byli p. Anna koziarska z CWRKZiD z Konina oraz inspektor Łukasz Wydra – policjant z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. Z tymi instytucjami szkoła będzie współpracować przy realizacji m.in. projektów Erasmus+, w ramach którego nasi uczniowie wyjadą na praktyki zagraniczne do Portugalii oraz będą brać udział w podprojekcie „Szkolne Inkubatory Przedsiębiorczości”. Z policją realizować będziemy projekt klasy policyjnej – technik spedytor. Dyrektor szkoły poinformowała zebranych o planach na nowy rok szkolny a przewodniczący samorządu uczniowskiego Bartosz Musiałowski zapewnił pierwszaków, że zawsze mogą liczyć na pomoc starszych kolegów i koleżanek.
Uroczystość uświetniły występy wokalne Joanny Gawrońskiej i Weroniki Sęk . Konferansjerkami były Sandra Lange oraz Pola Hałas, a za konsolą siedzieli Jakub Przesmycki i Jakub Kopaczewski. Składamy podziękowania klasie 3l oraz pp. Urszuli Szymczak- Czarcińskiej i Wiolecie Adamczewskiej oraz pocztowi sztandarowemu.