Projekt „Na Mazury ruszaj bracie!”

urzad marszalkowski

 

Stowarzyszenie RAZEM WARTO przy Zespole Szkół Ekonomicznych w ramach projektu pt: „Na Mazury ruszaj bracie”, który uzyskał dofinansowanie z Marszałkowskiego Urzędu Województwa Wielkopolskiego, prowadzi rekrutacje na obóz letni w dniach od 13 sierpnia do 20 sierpnia 2016 do Mrągowa dla 45 dzieci i młodzieży z rodzin z problemem uzależnień z powiatu słupeckiego.

Program obóz – „Na Mazury ruszaj bracie!”  13 – 20 VIII 2016r.

 

Dzień 1: 13 VIII sobota – Zbiórka uczestników o godzinie 6:45, wyjazd o godzinie 7:00.  Około godziny 12:00 dotarcie do pól bitwy pod Grunwaldem,  uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych pod hasłem  „Spacerkiem po Średniowieczu” oraz zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku. Około 14:00 przejazd do  ośrodka wypoczynkowego w Mrągowie, zakwaterowanie grupy, odpoczynek i rekreacja na terenie ośrodka, obiadokolacja około 17:30. Od ok. 18:00 spotkanie organizacyjne z kierownikiem wyjazdu oraz spotkanie z opiekunami, 18:30- 20:00 – zajęcia socjoterapeutyczne dla wszystkich uczestników (2 h) 2000  – 2200  – zabawy integracyjne, dyskoteka, nocleg.

 

Dzień 2: 14 VIII niedziela – 8:00 śniadanie, około 9:00 przejazd na teren Puszczy Piskiej – obserwacja krajobrazu pojeziernego, zwiedzanie  krainy zamieszkałej niegdyś przez plemię Galindów, zapoznanie się z jej historią i legendami. Przejazd do Parku Dzikich Zwierząt – lokalni przewodnicy pokazują uroki Puszczy Piskiej oraz opowiadają o rzadkich i ginących zwierzętach takich jak ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek.  Powrót do ośrodka około 13:30, obiad – 14:00. Od około 15:00 zajęcia sportowe i rekreacyjne na terenie ośrodka. Około godziny 19:00 kolacja.

Od godziny 17:30 – 19:00 i 19:30 do 21:00 – zajęcia socjoterapeutyczne w grupach (2 h dla każdej z 2 grup), 21:00 – 22:00  – zabawy integracyjne, dyskoteka, nocleg.

 

Dzień 3: – 15 VIII poniedziałek – 8:00 śniadanie, Od godziny 9:30 – 11:00 i 11:00 do 12:30 – zajęcia socjoterapeutyczne w grupach (2 h dla każdej z 2 grup), oraz sport i rekreacja na terenie ośrodka. Około 13:30 obiad. Około 15:00 wyjazd do Mikołajek, około 16:00 – rejs po Jeziorze Mikołajskim. Powrót do ośrodka około 18:00, o  18:30 obiadokolacja, 19:00 – 22:00  – zabawy integracyjne ( zumba, karaoke, decupage) dyskoteka, nocleg.

 

Dzień 4: 16 VIII wtorek– 8:00 śniadanie (zabranie prowiantu), około 9:00 wyjazd na całodniową wycieczkę autokarową, którą rozpoczynamy od zwiedzania Św. Lipki –  barokowego zespołu klasztornego jezuitów, koncert organowy. Następnie przejazd do Gierłoży, gdzie zwiedzać będziemyWilczy Szaniec” schron z czasów II wojny światowej, w którym mieściła się  kwatera Hitlera. Przejazd do GiżyckaTwierdza Boyen. Powrót do ośrodka, około godziny 17:30, o 18:30 obiadokolacja, Od godziny 19:30 –21:00 zajęcia z socjoterapeutą – 2 h dla wszystkich uczestników razem oraz rekreacyjno-sportowe na terenie ośrodka, toaleta wieczorna, nocleg.

 

Dzień 5: 17 VIII środa – 8:00 śniadanie, około 9:30 przejazd do Mikołajek od około 10:30 pobyt grupy w Parku Wodnym Tropikana. Powrót do ośrodka około godziny 13:30,  o godzinie 14:00 obiad, od około godziny 15:30 – 18:30 zajęcia z  socjoterapeutą  (2 h dla każdej z 2 grup), oraz sport i rekreacja na terenie ośrodka, o godzinie 19:00 kolacja, od 19:30 wieczór filmowy, przygotowanie do ciszy nocnej.

 

Dzień 6: 18 VIII czwartek  – 8:00 śniadanie. Po śniadaniu zabieramy  prowiantu na całodniową wycieczkę. Przed wyjazdem około 9:00-10:30- zajęcia z socjoterapeutą oraz sportowo – rekreacyjne na terenie ośrodka. Około 11:00 wyjazd na wycieczkę  do Indiańskiej wioski.  Od około 11:30 – jednogodzinna część dydaktyczna: zwiedzanie muzeum i wioski indiańskiej z naszym przewodnikiem, pół godziny przeznaczone na ognisko, przy którym uczestnicy mogą upiec przywiezione przez siebie kiełbaski,  jednogodzinna część rozrywkowa: uczestnictwo w wielu ciekawych grach i zabawach indiańskich, takich jak strzelanie z łuku, rzut włócznią, pokonywanie toru przeszkód itp.  Powrót około godziny 15:00. Od 15:00 do 18:00 – zajęcia ze socjoterapeutą  (2 h dla każdej z 2 grup), oraz sport i rekreacja na terenie ośrodka 18:30 obiadokolacja od 19:30 – sport i rekreacja na terenie ośrodka, nocleg.

 

Dzień 7: 19 VIII piątek– 8:00 śniadanie, około 9:30 przejazd do Mikołajek od około 10:30 pobyt grupy w Parku Wodnym Tropikana. Powrót do ośrodka około godziny 13:00,  o godzinie 13:30 obiad, od około godziny 15:30 – 18:30 zajęcia ze socjoterapeutą  (2 h dla każdej z 2 grup), oraz sport i rekreacja na terenie ośrodka., o godzinie 19:00 kolacja, od godziny 19:30 – podsumowanie pobytu, rozdanie dyplomów, nagród, ognisko, od godziny 20:30 – 22:00 – dyskoteka, nocleg.

 

Dzień 8: 20 VIII sobota   – 8:00 śniadanie, 9:00 – 10:30 zajęcia ze socjoterapeutą – 1 h dla wszystkich uczestników razem,  11:00 przejazd do Olsztyna od godziny 12:00 uczestniczenie w pokazie dydaktycznym  *Planetarium w Olsztynie – pokaz  dostosowany do wieku odbiorców. Około 13:00 obiad w Olsztynie. Wyjazd w drogę powrotną około godziny 14:00. Powrót przewidziany około 20:30 – 21:00.
Więcej informacji w siedzibie Stowarzyszenia, tel. 63-275-11-30


Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

 

POBIERZ SPIS NIEZBĘDNEGO WYPOSAŻENIA NA KOLONIĘ:

 Wyposażenie_Mrągowo_13_20_VIII_2016