„Nie bądź dzbanem drogowym”- akcja edukacyjno-profilaktyczna w ZSE

Dnia 4 marca 2020 roku w naszej szkole odbyły się dla uczniów klas: III b (technik organizacji reklamy), III l (technik logistyk) , III ż (technik żywienia i usług gastronomicznych) i Ia (technik ekonomista) warsztaty pt. „Nie bądź dzbanem drogowym”, będące oficjalnym programem edukacyjnym pod patronatem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Zajęcia prowadziły: Pani Beata Rutecka oraz Pani Olga Żaryn z Ośrodka Szkolenia Kierowców TURBO z Konina. Ośrodek prowadzi kursy prawa jazdy kategorii A,B,C,E,D,T,B+E,C+E, oraz szkolenia dla osób niepełnosprawnych, a także kursy na wózki widłowe, szkolenia kwalifikacyjne kierowców na przewóz osób i rzeczy.
W trakcie zajęć pt. „Nie bądź dzbanem drogowym” uczniowie zostali wyposażeni w wiedzę o inteligentnym i bezpiecznym poruszaniu się na drodze w motoryzacyjnej rzeczywistości. Zarówno z punktu widzenia kierowcy, pasażera jak i pieszego. Jednocześnie na uczniów czekało bardzo dużo atrakcji m.in.:
• konkursy (możliwość wygrania talonu na pizze, biletów do kina);
• specjalne gogle, pokazujące świat z perspektywy osoby pod wpływem alkoholu, środków odurzających;
• promocyjny kurs prawa jazdy kat. B (90% dofinansowania).

Wierzymy, że udział w zajęciach pozwoli naszym uczniom wykształcić odpowiednie postawy, które będą miały bezpośredni skutek w postaci ich bezpiecznego zachowania na drogach.
Szkolny Ośrodek Karier