KOMUNIKAT Z DNIA 17.03.2020 – ZDALNE LEKCJE

Szanowni Rodzice,
jak informowaliśmy wcześniej na stronie szkoły, w dniach 12-25.03.2020r. zgodnie z Rozp. MEN zawieszono zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Nauczyciele pracują jednak w trybie zdalnym.
Do tej pory przygotowaliśmy dla Uczniów materiały edukacyjne, z każdego przedmiotu, które Uczniowie mogą pobrać po zalogowaniu (hasło zostało Im przesłane na e-dziennik) na platformę edukacyjną Moodle: strona szkoły/zakładka dla ucznia/platforma e-leraningowa/wybieramy przedmiot/logowanie.
Zadania te mają zgodnie z zaleceniami WKO pogłębić, utrwalić zdobytą przez uczniów wiedzę i umiejętności oraz rozwijać ich zainteresowania.
Wszyscy chętni Uczniowie mogą już korzystać z platformy, a także pozostawać w stałym kontakcie z nauczycielami i wychowawcami, do czego zachęcamy.
Pragnę nadmienić, iż zadania, w które angażowani są Uczniowie nie są oceniane, nie mają też charakteru obowiązkowego, jednak zwracam się z prośbą, aby motywowali Państwo młodzież do zaglądania na platformę i utrwalania materiału, zwłaszcza, że na ten moment nie można wykluczyć, iż taka sytuacja może potrwać dłużej.
Celem minimalizowania strat w nauczaniu wszyscy powinniśmy podjąć starania, aby były one jak najmniejsze.
MEN zaleca korzystanie również z e-podręczników:
Zintegrowana Platforma Edukacyjna epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało rekomendacje dotyczące materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i uczniów.
Materiały edukacyjne – polecane platformy, strony i serwisy internetowe:
Epodreczniki.pl
Portal wiedzy dla nauczycieli
Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
Portal lektury.gov.pl
Strona Centrum Nauki Kopernik
Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
Serwis Ninateka
Serwis Muzykoteka Szkolna
Biblioteka Cyfrowa Polona
Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
Serwis Telewizji Polskiej
Serwis Polskie Radio Dzieciom

Zadania dla maturzystów
Na stronie CKE również maturzyści znajdą zbiory zadań do powtarzania materiału ze wszystkich przedmiotów. Warto zapoznać się nimi pod linkiem – zbiory zadań dla maturzystów.
W każdym zbiorze, oprócz zadań, zamieszczone są wskazówki, ich rozwiązania oraz same rozwiązania.
Dostępne są też filmy o części ustnej egzaminu z języka polskiego, np. język polski i filmy o błędach, jakie maturzyści często popełniają, rozwiązując zadania z języka polskiego, chemii czy biologii – filmy różne.

W czasie zamknięcia szkoły mogą Państwo kontaktować się z nauczycielami przez e-dziennik, a ze mną poprzez pocztę elektroniczną: krakowiczcz@zseslupca.eu oraz numer telefonu 609538332.
Działajmy razem przeciwko koronawirusowi!
Przez najbliższy czas musimy zrobić też wszystko, aby zapobiec szybkiemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w Polsce. Stąd szerokie działania rządu – takie jak zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych, żłobkach i na uczelniach, a także odwołanie imprez masowych. Jest to możliwe dzięki specustawie w sprawie przeciwdziałania koronawirusowi.
Wiele jednak zależy od Ciebie!
Unikaj skupisk ludzkich, jeśli możesz – udaj się na pracę zdalną.
Myj często ręce, nie dotykaj bez potrzeby twarzy.
Zwracaj uwagę innym na właściwe zachowania!
Wszystkie niezbędne i wiarygodne informacje można znaleźć na: gov.pl/koronawirus.
Jeśli masz objawy towarzyszące koronawirusowi, zadzwoń do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub na infolinię NFZ pod: 800 190 590.

Łączę pozdrowienia i życzę zdrowia,
Karolina Rakowicz
Dyrektor ZSE w Słupcy