EKONOMIK – DLA KLIMATU – “DZIEŃ ZIEMI”

Z okazji Dnia Ziemi 22. 04.2021 r. grupa uczniów aktywnie działających w Programie “Szkoła z Demokracji” (Asia, Natalia, Julia, Zuzia, Mateusz i Antoni) zorganizowała debatę z ekspertami, poświęconą problematyce zmian klimatu.

Rosnące temperatury coraz bardziej stają się odczuwalne, szczególnie latem. Doświadczymy tego już za kilka tygodni. Dlaczego tak się dzieje, że klimat się ociepla oraz, jak temu zaradzić opowiedzą: Joanna Gadomska oraz dr inż. Paweł Szablewski.

Spotkanie odbędzie się online na platformie MS TEAMS w Dzień Ziemi, czyli 22 kwietnia. Start o 8.45. Kim są nasi goście?

Joanna Gadomska, autorka słynnego bloga „Biologia z Blondynką”, nauczycielka biologii w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie. Ponadto członkini grupy SuperBelfrzy RP. W tym roku szkolnym otrzymała tytuł Edukator Roku 2020 w kategorii Ekologia. Prelegentka na ogólnopolskich konferencjach dla nauczycieli. Edukatorka z zakresu edukacji ekologicznej oraz profilaktyki zdrowia. Autorka licznych publikacji edukacyjnych, programów nauczania, innowacji pedagogicznych, scenariuszy zajęć  i materiałów dydaktycznych. Autorka ogólnopolskich projektów: “EKO-SZKOŁA”, “Klasowa Wigilia bez plastiku”, „Ręcznie robione, a nie kupione”, „Tydzień Uczniowskiej SuperMocy” oraz licznych projektów lokalnych i szkolnych.

Paweł Szablewski – dr inż. z dziedziny ochrony środowiska, ochrony ginących gatunków, pracownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Słupcy, współpracujący z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.