MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami – święto ustanowione w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Celem obchodów tego święta jest ukazanie społeczeństwu, z jakimi problemami borykają się osoby niepełnosprawne, wskazanie barier architektonicznych z jakimi osoby niepełnosprawne muszą się zmagać, oraz zwiększenie świadomości społecznej w obszarze korzyści płynących z faktu integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia: społecznego, gospodarczego i kulturalnego. W naszej szkole ten dzień jest szczególny, ponieważ bliscy są nam uczniowie z niepełnosprawnością, którzy uczą się w naszej szkole. Oni sami i ich rodziny borykają się z różnymi problemami, a nasza społeczność szkolna stara się dokładać wszelkich starań, żeby pomóc i sprostać wymaganiom. Jesteśmy bardzo wrażliwi na potrzeby osób niepełnosprawnych, i w pełni je akceptujemy, jesteśmy także otwarci na wspólną pracę, naukę i zabawę.

Taki dzień jak dziś przypomina, że jesteśmy jednością! To święto naszych przyjaciół, z którymi widzimy się każdego dnia. 

Niech ten dzień będzie wyjątkowy, a każdy kolejny niech przynosi radość i szczęście!

Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmików edukacyjnych, w których zaprezentowano, jak powinniśmy zachować się wobec osób z niepełnosprawnością: ruchową, słuchową, intelektualną i wzrokową.

INTEGRACJA – Osoby z niepłnosprawnością ruchową – YouTube

INTEGRACJA – Osoby z niepłnosprawnością słuchu – YouTube

INTEGRACJA – Osoby z niepłnosprawnością intelektualną – YouTube

INTEGRACJA – Osoby z niepłnosprawnością wzrokową – YouTube

 

3 XII Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Pod nim symbole niepełnosprawności.
3 XII Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Pod nim symbole niepełnosprawności.