Dzień Księgowego – 17 kwietnia 2026 roku
Wydarzenie rozpoczęło się oficjalnym otwarciem przez Panią Dyrektor Dorotę Romańską w auli Ekonomika. Całość poprowadziła Pani Kierownik Szkolenia Praktycznego Justyna Grobelna, czuwając nad sprawnym przebiegiem uroczystości.
Następnie uczestnicy mieli okazję wysłuchać serii wartościowych prelekcji.
Pierwsza z nich dotyczyła zakładania działalności gospodarczej i została poprowadzona przez Panią Jadwigę Banasik, przedstawicielkę Urzędu Miasta.
Druga prelekcja obejmowała tematykę finansów. Poprowadziły ją studentki Koła Naukowego Młodych Księgowych i Finansistów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Wydziału Ekonomicznego – Zofia Chałupniczak, Zuzanna Cieślik oraz Julia Bugajska, pod czujnym okiem dr. Andrzeja Wołoszyna.
Trzecia część wydarzenia skupiała się na rynku pracy, rejestracji w urzędzie pracy oraz wymaganiach pracodawców. Prelekcję przeprowadziła Pani Anna Mokrzycka z ramienia Powiatowego Urzędu Pracy.
Dużym zainteresowaniem cieszył się quiz zorganizowany przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, umożliwiający uczniom aktywny udział w czasie rzeczywistym. Rywalizacja zakończyła się wyłonieniem trzech zwycięzców, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w najkrótszym czasie.
I miejsce – Filip Koralewski, uczeń klasy 3a (technik ekonomista)
II miejsce – Konrad Szymfeld, uczeń klasy 3a (technik ekonomista)
III miejsce – Agnieszka Sawicka, uczennica klasy 1 (technik ekonomista)
Gratulacje dla wszystkich uczestników!
Przerwa kawowa umożliwiła uczestnikom chwilę odpoczynku oraz wymianę spostrzeżeń.
Całe wydarzenie miało charakter edukacyjny i inspirujący, przyczyniając się do poszerzenia wiedzy oraz lepszego przygotowania młodzieży do przyszłych wyzwań zawodowych. Uroczystość zakończyła się zgodnie z harmonogramem, pozostawiając wiele pozytywnych wrażeń wśród uczestników.

Uczniowie zgromadzeni na szkolnej auli.

Organizatorzy wydarzenia, goście i uczniowie ZSE.
