SZALIK DLA NIEPODLEGŁEJ W EKONOMIKU

W Ekonomiku narodziła się idea akcji – Szalik dla Niepodległej. Ma ona na celu propagować patriotyzm oraz rozwijać tożsamość narodową. Wymyśliliśmy zatem stworzenie ,,otuliny” naszego domu – ojczyzny po to, by rosła Ona w siłę i piękniała. Nade wszystko zaś, by otrzymawszy ciepło, oddawała je swoim obywatelom.
Na rok przed obchodami stulecia odzyskania przez Polskę wolności rozpoczęliśmy tworzenie naszego szalika. Do akcji włączyli się zarówno nauczyciele, pracownicy jak i uczniowie ZSE. O postępach w pracy będziemy informować na bieżąco.
Jako że idea jest szczytna, wraz z Panem Burmistrzem oraz Pracownikami Promocji Miasta ( A. Kolska – Hypke , Magdalena Kosmalska), podjęliśmy decyzję, by akcję kontynuowały( jeśli oczywiście chcą) słupeckie szkoły , później przedszkola oraz zakłady pracy. Ostatnią placówką, do której trafią akcesoria do robótek ręcznych oraz wykonany szal, będzie Urząd Miasta, bowiem Pan Burmistrz wyasygnował na tę akcję pieniądze. Jest ponadto jej wielkim Orędownikiem.
PS szalik będzie Bohaterem Ekonomika do końca listopada