OFERTA EDUKACYJNA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

OFERTA EDUKACYJNA rok szkolny 2023/2024

Regulamin

28.02.23_REGULAMIN REKRUTACJI do klas pierwszych 5 letniego technikum na rok szkolny 2023_2024_ZSE_SŁUPCA

Terminy rekrutacji

TERMINY REKRUTACJI zalacznik-nr-1_szkoly-ponadpodstawowe-klasy-wstepne

TERMINY REKRUTACJI

 

 

Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Jackowskiego w Słupcy na rok szkolny 2023/2024 prowadzi nabór elektroniczny do klas pierwszych pięcioletniego technikum

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Jackowskiego w Słupcy na rok szkolny 2022/2023 prowadzi nabór elektroniczny do klas pierwszych pięcioletniego technikum – szczegóły w “Regulaminie rekrutacji”  w zakładce “DLA KANDYDATA”

I  L1 TECHNIK LOGISTYK  

klasa mundurowa

policyjna*

przedmiot rozszerzony 

geografia lub

biznes i zarządzanie

  30 uczniów
I L2 TECHNIK LOGISTYK klasa mundurowa 

policyjna *

matematyka

lub 

biznes i zarządzanie

30 uczniów
I S TECHNIK SPEDYTOR
klasa mundurowa

policyjna*

przedmiot rozszerzony 

geografia lub

biznes i zarządzanie

30 uczniów
I A TECHNIK EKONOMISTA

TECHNIK RACHUNKOWOŚCI

 

klasa łączona z innowacją pedagogiczną “Business English  z językiem hiszpańskim                    w obsłudze klienta i kontrahenta zagranicznego” **

przedmiot rozszerzony 

matematyka

lub

biznes i zarządzanie

 

30 uczniów
I R TECHNIK REKLAMY  

klasa z innowacją pedagogiczną “Fotografia i wideofilmowanie”***

przedmiot rozszerzony

język angielski  lub 

biznes i zarządzanie 

30 uczniów

 

* TECHNIK LOGISTYK/TECHNIK SPEDYTOR 

klasa mundurowa – policyjna 

Uczniowie zapoznają się z podstawami wiedzy prawnej, poznają psychiczne i fizyczne aspekty pracy w policji; nabędą takich kompetencji i umiejętności pracy w każdym zawodzie jak: właściwa postawa społeczna, obywatelska i patriotyczna oraz odpowiedzialność, dyscyplina, praca pod presją czasu/ w stresie, praca w grupie, planowanie, koordynacja wzrokowo – ruchowa.

Zasadnicze tematy, istotne dla realizacji założeń klasy policyjnej poruszane będą na zajęciach ogólnokształcących ujętych w ramowym planie nauczania rozszerzonych o innowacje pedagogiczne zawierające treści takie jak:

  1. wiedza o społeczeństwie: prawo jako system normatywny, funkcje prawa, znaczenie kodyfikacji, geneza praw człowieka, pojęcie normy prawnej i przepisu prawnego;
  2. edukacja dla bezpieczeństwa: system obronności państwa, ochrona ludności, obrona cywilna, zagrożenia naturalne i w czasie wojny, pierwsza pomoc przedmedyczna, profilaktyka uzależnień, przeciwdziałanie cyberprzemocy, planowanie i prowadzenie akcji ratowniczej, rozpoznawanie sygnałów alarmowania ludności;
  3. wychowanie fizyczne: tor policyjny, zajęcia pływackie, ścianka wspinaczkowa, salka fitness;
  4. doradztwo zawodowe: mocne i słabe strony, autoprezentacja, kompetencje społeczne, motywacja, ścieżka kariery.

Ponadto uczniowie w ramach edukacji policyjnej prowadzonej przez funkcjonariuszy KPP w Słupcy zostaną zapoznani z następującymi blokami tematycznymi:

  • wiedza o państwie i policji,
  • elementy działań prewencyjnych,
  • zagadnienia z zakresu kryminalistyki, zagadnienia ruchu drogowego, wstęp do prawoznawstwa,
  • psychologiczno – etyczne aspekty działań policyjnych,
  • dowód w procesie karnym,
  • prawa i obowiązki pokrzywdzonego/ podejrzanego/ oskarżonego i świadka,
  • odpowiedzialność karna za wykroczenia i przestępstwa,
  • musztra,
  • Tradycje Policji,
  • Zawód policjanta – powołanie i służba.

Dodatkowo uczniowie odbędą następujące zajęcia i zdobędą takie umiejętności jak:

  • strzelectwo sportowe,
  • techniki samoobrony/ techniki interwencyjne i sztuki walki,
  • zajęcia z żeglarstwa.

Uczniowie mają zaplanowany udział w zawodach i turniejach sportowych, udział w konkursach tematycznych, udział w akcjach związanych z propagowaniem zasad bezpieczeństwa, udział w akcjach wolontariatu, w grach terenowych, w akcjach o charakterze profilaktycznym.

Uczniowie będą uczestniczyli w uroczystościach państwowych i Święcie Policji oraz demonstrowali swoje umiejętności w mundurze podczas spotkań z rodzicami oraz podczas lokalnych i szkolnych uroczystości.

 

 

* * TECHNIK EKONOMISTA/ TECHNIK RACHUNKOWOŚCI 

Klasa z innowacją pedagogiczną “Bussines English i język hiszpański w obsłudze klienta i kontrahenta zagranicznego”

Uczniowie skoncentrują się nie tylko na praktycznej znajomości języka angielskiego w obszarach takich jak wymowa, gramatyka, słownictwo, komunikacja werbalna, pisanie w języku angielskim, ale przede wszystkim nabędą niezbędnych umiejętności do pracy poprzez szkolenie specjalnościowe koncentrujące się na wykorzystaniu języka angielskiego do pracy w środowisku międzynarodowym w obszarze ekonomii, rachunkowości, i finansów. Rozwinięte zostaną umiejętności takie jak język angielski w negocjacjach, techniki tłumaczeniowe, korespondencja biznesowa oraz prezentacje biznesowe.

Dodatkowo innowacja zakłada naukę języka obcego od podstaw tj. języka hiszpańskiego. Uczniowie poznają podstawowe słownictwo niezbędne do codziennej pracy przy obsłudze klienta obcojęzycznego m.in. nauczą się prowadzić rozmowy telefoniczne z klientami, tworzyć proste formy wypowiedzi, a także rozwiązywać pojawiające się problemy przy użyciu języka hiszpańskiego.

 

*** TECHNIK REKLAMY 

klasa z innowacją pedagogiczną “Fotografia i wideofilmowanie”

Uczniowie w ramach kierunku technik reklamy będą mieli okazję zgłębić zagadnienia związane z socjologią, psychologią społeczną, jak również zdobyć niezbędne wiadomości z obszaru mass mediów, projektowania graficznego oraz redagowania tekstów.

Realizując zajęcia z innowacją fotografia i wideofilmowanie mogą oczekiwać zajęć skupiających się na poznaniu historii filmu oraz fotografii. Zapoznają się także z całym szeregiem różnych technik fotograficznych, jak również rozwijać swoje umiejętności w zakresie realizowania projektów telewizyjnych oraz filmowych. W ramach zajęć przewidziana jest również nauka filmowania i obsługi drona.

Oprócz tego uczniowie poznają techniki fotografii studyjnej, reklamowej czy przyrodniczej, grafiki animacyjnej czy fotografii ilustracyjnej i filmowej. Oferta zajęć jest zróżnicowana, zatem bez problemu każdy dopasuje je do swoich zainteresowań!

Absolwent kierunku posiądzie wiedzę i umiejętności w zakresie:

  • projektowania graficznego
  • znajomości historii filmu i fotografii
  • dysponowania specjalistyczną wiedzą dotyczącą technik fotograficznych
  • realizowania projektów telewizyjnych oraz filmowych (produkcji, czyli nagrywanie filmu i postprodukcja, czyli obróbki filmu)
  • filmowania i obsługi drona
  • marketingu, aby skutecznie pozyskiwać klientów na filmy ślubne i/lub reklamowe.
  • znajomości zagadnień z obszaru mass mediów, socjologii, psychologii społecznej
  • projektowania kampanii reklamowych

Innowacja pedagogiczna – fotografowanie i videofilmowanie

Fotograf to osoba zajmująca się fotografią — zarówno hobbystycznie, jak i profesjonalnie. Obecne techniki fotografii pozwalają znacznie większej ilości osób spróbować swoich sił w tej dziedzinie sztuki. Fotografia to nie tylko puste hobby, na które wydaje się każde wolne pieniądze. To przede wszystkim bardzo rozwijające zajęcie zmieniające sposób patrzenia na świat, kształtujące wrażliwość i cechy charakteru.  Fotografia uczy patrzenia na świat. Dzięki niej dostrzegamy rzeczy, których nie zaobserwowalibyśmy bez przyciśnięcia spustu migawki. Otwiera oczy na to, co dzieje się dookoła nas, zaczynamy inaczej patrzeć nawet na najdrobniejsze szczegóły. Fotografia ma bardzo dużą moc przekazu.

Filmowanie/videofilmowanie, jak każde rzemiosło czy też sztuka, wymaga odpowiedniej techniki. Istnieje cały zbiór zasad oraz technik wykorzystywanych podczas filmowania, które powinien poznać każdy początkujący amator kręcenia filmów. Panoramowanie to jedna z najpopularniejszych i często również nadużywanych technik filmowych. Jest ona najprostsza do nauczenia się i przy odpowiednim wykorzystaniu jest niezwykle przydatna. Polega na ruchu kamery w lewo/prawo dokładnie w taki sposób, by pokazywać widzowi coraz to więcej danej lokacji czy też sceny. Technika ta bywa przydatna podczas śledzenia ruchomych obiektów – chociażby jadącego samochodu. Doskonale można ją wykorzystać także podczas kręcenia scen krajobrazowych – dzięki temu w scenie zawartych będzie o wiele więcej szczegółów.

Tiltowanie jest analogiczną techniką filmowania do panoramowania. Ruch kamery jest w zasadzie bardzo podobny – różni się od panoramowania kierunkiem, w którym zmierza kamera – góra/dół. Jest to ciekawy zabieg, szczególnie przydatny podczas filmowania detali obiektów takich, jak fasady budynków czy też elementy ciała/ubioru. Możliwości są nieograniczone. Technikę tą umiłował sobie Steven Spielberg, a jej doskonałe przykłady możesz zobaczyć w kultowej już „Liście Schindlera”.

Bardzo popularna technika, używana niemal w każdej produkcji filmowej z udziałem aktorów. Praktycznie wszystkie sceny, w których pojawia się dialog, zostają przedstawione w planie uwzględniającym technikę over the shoulder. Jest to technika, podczas której umiejscawiamy kadr nad ramieniem postaci i pokazujemy przez to akcję z jej perspektywy. Doskonale sprawdza się ona w dialogach, musimy jednak pamiętać, by nie łamać osi (filmować bohaterów jedynie po jednej stronie osi). 

 

NASZE MOCNE STRONY

  • 98 LAT TRADYCJI
  • SREBRNA TARCZA PERSPEKTYW DLA NAJLEPSZYCH TECHNIKÓW W POLSCE 2022,2021, 2020, 2019
  • BRĄZOWA TARCZA PERSPEKTYW DLA NAJLEPSZYCH TECHNIKÓW W POLSCE 2023
  • WYKWALIFIKOWANA KADRA PEDAGOGICZNA
  • WYSOKA ZDAWALNOŚĆ EGZAMINÓW MATURALNYCH
  • WYSOKA ZDAWALNOŚĆ EGZAMINÓW ZAWODOWYCH
  • SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU
  • ZAJĘCIA W CIEMNI FORTOGRAFICZNEJ
  • ZAJĘCIA SPORTOWE W TYM STRZELECTWO, PŁYWANIE, SAMOOBRONA
  • SALKA FITNESS
  • LIGII PRZEDMIOTOWE W RAMACH PROGRAMU “CYFROWA WIELKOPOLSKA 202@”
  • LABORATORIA I STAŻE NA POLITECHNICE POZNAŃSKIEJ W RAMACH PROJEKTU “CZAS ZAWODOWCÓW BIS”
  • PROJEKT “ROZWÓJ ZAWODOWY UCZNIÓW TECHNIKUM NR 1”
  • PRAKTYKI ZAGRANICZNE W PORTUGALII I HISZPANII W RAMACH PROJEKTU ERASMUS +

 

A PRZEDE WSZYSTKIM OFERUJEMY – MIŁĄ ATMOSFERĘ UCZENIA SIĘ I ROZWOJU!

KANDYDACIE – WYBÓR JEST PROSTY BO  ….         EKONOMIK – TO STRZAŁ W “10”

 

SUKCESY SZKOŁY      2023-2017

 

  • TYTUŁ “WIELKOPOLSKA SZKOŁA ROKU 2021” 
  • “SZKOŁA ZAWODOWA NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI 2021 – TYTUŁ MAZOWIECKIEGO KURATORA OŚWIATY I MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO

  • SREBRNA TARCZA PERSPEKTYW 2022 dla najlepszych techników w Polsce (17 miejsce w Wielkopolsce)

 

  • Lidia Majchrzak (2022,2021) i Natalia Król (2020) – tytuł Finalisty ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości- Blok B (zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego i potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie),
  • Laureaci w ogólnopolskim konkursie “Zostań Ekonomistą” – współpraca z Wydziałem Ekonomii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,
  • 1. miejsce w kategorii “film” w ogólnopolskim konkursie “Normalizacja i ja – Dbajmy o normy z klimatem” – Polski Komitet Normalizacyjny w Warszawie dla uczniów klasy trzeciej technik reklamy,
  • Uczennica Ekonomika została laureatką w konkursie Szopek Bożonarodzeniowych “Anioły 2021” 
  • “Dzisiaj każdy może być bohaterem” – laureatką uczennic Ekonomika
  • Ekologiczny Ekonomik – ZSE laureatem V edycji konkursu “Edukujemy – Pomagamy”
  • Udział w 45. Olimpiadzie Języka angielskiego
  • Liga geograficzna “Geonomik” Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020 
  • Sukces uczennicy w konkursie “Dbajmy o czystość powietrza”
  • Liga angielska Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020 
  • Udział Ekonomika w akcji “Szkoła do Hymnu”;  “Dyktando Niepodległości”
  • Ekonomik w akcji “Szkoła demokracji”
  • Wicemistrzostwo Powiatu Dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych
  • II miejsce we współzawodnictwie sportowym  szkół Powiatu Słupeckiego 
  • Srebrna Tarcza Perspektyw 2021 dla najlepszych techników w Polsce
  • Srebrna Tarcza Perspektyw 2020 dla najlepszych techników w Polsce
  • Srebrna Tarcza Perspektyw 2019 dla najlepszych techników w Polsce
  • Brązowa Tarcza Perspektyw 2018 dla najlepszych techników w Polsce
  • I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej „English Singing” 2020
  • I miejsce w Powiecie Słupeckim w Plebiscycie Głosu Wielkopolskiego „Szkoła na Medal” – „Szkoła Przyjazna Uczniom 2018”
  • Laureatka Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo- Menadżerskich 2018
  • III miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej „English Singing” 2019
  • Finaliści w Wielkopolskim Konkursie Matematycznym „Supermatematyk” 2018
  • Finalistka w Olimpiadzie Ekonomicznej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu 2019
  • I i III miejsce w ligach przedmiotowych z języka angielskiego, matematyki i fizyki – ligi rozgrywane w ramach projektu „Cyfrowa Wielkopolska 2020”
  • I miejsce w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski w pchnięciu kulą 2019
  • III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Słupeckiego w Halowej Piłce Nożnej „Licealiada 2018/2019”
  • VI miejsce w województwie w interaktywnym konkursie Maks Matematyczny 2018
  • I i III miejsce w Lidze Strzeleckiej z Karabinka Pneumatycznego 2018
  • II miejsce w Drużynowych Zawodach Strzeleckich z Karabinka Pneumatycznego 2018
  • III miejsce na Festiwalu Piosenki Miłosnej Września 2018
  • Medal dla Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy za zasługi dla Ligii Obrony Kraju 2018
  • II miejsce w turnieju drużynowym w konkurencji karabinek sportowy 2018
  • Mistrzostwo Powiatu Słupeckiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt „Licealiada 2017/2018”
  • Mistrzostwo Powiatu Słupeckiego w Piłce Siatkowej Chłopców „Licealiada 2017/2018”
  • Mistrzostwo Powiatu Słupeckiego w Piłce Nożnej Chłopców „Licealiada 2017/2018”
  • Mistrzostwo Rejonu Konińskiego w Piłce Siatkowej Chłopców „Licealiada 2017/2018”
  • II miejsce w Konkursie fotograficznym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu 2017
  • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej 2017

ZAJĘCIA DODATKOWE

języki obce, koło taneczne, zajęcia sportowe w tym basen, strzelectwo, samoobrona,  ligi przedmiotowe: j. angielski, matematyka, fizyka, historia, Klub Wolontariusza, Klub Reklamomaniaków

WSPÓŁPRACA Z UCZELNIAMI WYŻSZYMI

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Uniwersytet Przyrodniczy Wydział Ekonomiczny w Poznaniu

Akademia Nauk Stosowanych  w Koninie

Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu

Politechnika Poznańska