Projekt “STOP chorobom układu krążenia”​

logo_NIElogo_FIO

Projekt „STOP chorobom układu krążenia”, dofinansowany z Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

W ramach kontynuacji projektu „STOP chorobom układu krążenia” realizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieżowych „Dlaczego Nie” w partnerstwie z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Słupcy w roku 2012 przeprowadzane są bezpłatne badania laboratoryjne, mające na celu profilaktykę chorób krążenia. W tym roku badaniami zostało objętych 160 osób. Podobnie jak w roku ubiegłym kontynuowane są zajęcia w salce cardio, mające na celu wzmocnienie i ujędrnienie mięśni, poprawę kondycji i elastyczności ruchowej. Poprawia to wydolność układu krążenia, reguluje ciśnienie krwi, zapobiega otyłości, a w konsekwencji zapobiega miażdżycy.

W tym roku zaplanowany jest wyjazd dla 20 dorosłych osób będących pracownikami ZSE z programem kardiologicznym, diagnostyczno-rehabilitacyjnym. Celem programu będzie poprawa kondycji i stanu wydolności układu krążenia. Zakończyła się także rekrutacja na sierpniowy 7 dniowy obóz dla młodzieży. Podczas wyjazdu młodzież będzie miała możliwość czynnie wypocząć w malowniczej nadmorskiej miejscowości Sztutowo. Obóz jest przeznaczony dla osób, które chciały spędzić wakacje aktywnie i zdrowo, pracując nad swoja ogólną kondycją. Podczas tego kilkudniowego pobytu uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z zajęć sportowych takich jak: gry zespołowe, lekkoatletyka czy pływanie. Oprócz zajęć sportowych program obozu przewiduje wycieczki po okolicy, ognisko, podchody, dyskoteki, gry i zabawy.

W miesiącu wrześniu przewidziany jest kolejny cykl wykładów edukacyjno-informacyjnych, których celem będzie przypomnienie i uczenie, jak postępować, aby uniknąć chorób układu krążenia, a zwłaszcza zawału serca.