DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU – 8 LUTEGO 2022 

W Polsce to międzynarodowe święto obchodzone jest m.in. poprzez realizację różnego rodzaju inicjatyw, których w całej Polsce zgłoszono w tym roku ponad 3 tysiące – z czego w samej Wielkopolsce ponad 280.

https://www.saferinternet.pl/

Proponujemy Wam rozwiązanie Quizu w którym oprócz pytań związanych z “blaskami i cieniami” Internetu, znajdą się również związane z dbałością o zdrowie, ergonomią, obecnymi trendami i ciekawostkami w technologiach informacyjno-komunikacyjnych (T.I.K.).

Większość odpowiedzi do pytań ma charakter zamknięty – testowy (typu ABCD – jednokrotnego wyboru), ale wśród nich mogą się również znaleźć wielokrotnego wyboru  (więcej niż jedna odpowiedź prawidłowa). Kolejność pytań jak i odpowiedzi jest losowa (system za każdym razem miesza kolejność pytań – jak również odpowiedzi) , więc istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że uczestnicy będą pracować z identycznym zestawem pytań.

Link do Quizu na platformie FORMS ( aplikacja podobnie jak TEAMS wchodzi w tzw. chmurę Office):

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=TBw-V3XSuE-YtmPzOLyh7BOr0QByK35Lp8JYM6w67r5UMFRKM09YSkw2VjNWWTBKM0hUSjRKNjM1NS4u

 

UWAGA!!!

Powyższy link aktywuje się on dnia 8 lutego 2022 roku (najbliższy wtorek) o godzinie 19:00 i będzie aktywny przez pół godziny – do godziny 19:30.

Do tego czasu należy wykonać zadania (wszystkie mają priorytet “wymagane”), poszukać w dolnej części strony opcji wyślij i … ją nacisnąć :)). Próba wysłania wypełnionego formularza Quizu po godzinie 19:30 zakończy się niepowodzeniem.

 

W celu identyfikacji użytkowników w jednej z opcji QUIZu wymagane jest podanie swojego “Nicka” – może on składać się z klasy, numeru w dzienniku i inicjałów, np. 1R_44_OB.

Będzie nam niezmiernie miło jeżeli z pytaniami spróbują się zmierzyć rodzice, absolwenci i inni przedstawiciele szeroko rozumianej społeczności szkolnej.

Przy ocenianiu  najlepszych prac bierzemy pod uwagę elementy w następującej kolejności:

– ilość zdobytych punktów za poprawne odpowiedzi  (czym więcej – tym lepiej),

– czas rozwiązania – przesłania odpowiedzi ( czym krótszy – tym lepiej),

– ilość zmian odpowiedzi w zadaniu ( czym mniej – tym lepiej).

 

Powodzenia

Akcję w naszej szkole koordynuje Tomasz Dobrowolski – nauczyciel informatyki.